»Obe stališči sta legitimni, predsednik pa pripominja, da načelno zavračanje dialoga lahko vodi v izključevanje, za katero pa se zdi, da ga prav nihče ne pozdravlja.«
»Dialog, sodelovanje nista odraz šibkosti udeležencev, ampak njihove moči. Odraz njihove nemoči je, da tak dialog in iskanje kompromisov odklanjajo.«
»Dialog in protesti ja, nasilje ne.«
»Dialog ni samo to, da poveš svoje stališče. Dialog je tudi to, da spoštljivo poslušaš drugačno. Zlasti visoka kultura dialoga predvideva usklajevanje različnih stališč. Menim, da tega danes primanjkuje, da je dialog osiromašen. Vsi, zlasti pa tisti, ki smo politično poklicani, smo odgovorni, da dialogu vrnemo njegovo moč.«
»To sodelovanje je lahko tudi mehkejše, da skupaj sodelujemo samo v poslanski skupini ali pa da sodelujemo, ko gre za določene odločitve.«
»Želim poudariti, da miselnost, ki je bila predmet te objave, ne predstavlja uradnega stališča republike Avstrije. Močno in ostro zavračamo takšno miselnost, vsakršno izključevanje določenih narodnostnih skupnosti in tudi spodbujanje strahov za kakršne koli politične namene.«
»Kadar se zdi, da je dialog izčrpan, se je treba vrniti k dialogu.«
»Ugotovila sva, da verski dialog, politični dialog in institucionalni dialog v Sloveniji dobro poteka, a da lahko storimo zanj še več.«
»Srečanje ni premaknilo gore, je pa storjen pomemben korak, zavedajoč se, da smo skupaj močnejši.«
»Obuditi dialog.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju